Музей війни нажахав Німеччину

Гігантський уламок шрапнелі в центрі Дрездена розколов німецьке суспільство. Це – фасад першого в історії об’єднаної Німеччини військово-історичного музею, який відкривається сьогодні. Витвір знаменитого американського архітектора Даніеля Лібескінда багатьом довівся не до смаку. Масованій атаці піддався і сам проект: одні вважають військове минуле табу, інші дорікають авторів в невірній інтерпретації історії.

«На відміну від інших таких музеїв, тут у фокусі не події та військова техніка, а сама людина. Будь то злочинець, жертва або ж просто свідок жорстоких подій,» – пояснив директор музею полковник Матіас Рогг.

Стандартні атрибути військових, такі як джип, який побував в Афганістані і бойові заряди сусідять з, так званими, іміджевими експонатами: іграшками та комп’ютерними стрілялками. Щоб розвіяти романтичний ореол створюваний навколо війни, в одному із залів було вирішено виставити свідоцтво неминучих жахів – череп застреленого в голову солдата.

«Ми не раз запитували себе: що вважати відповідальним і, навпаки, безвідповідальним з педагогічної точки зору. Чи можна виставляти на показ жорстокість війни: відеокадри гинуть тварин і людей. Ми прийшли до висновку, що безвідповідально, як раз, приховати це від людей. Адже інакше після відвідин нашого музею складеться враження, що війна абсолютно нешкідлива, «- заявляє заступник директора музею з науки Горж Пьекен.

Знайшлося в музеї, яким, до речі, володіє, Бундесвер, місце і для сучасного мистецтва: ця інсталяція відправляє відвідувачів в епіцентр ядерного вибуху перетворюючи їх на мить в тіні Хіросіми.

Метки текущей записи:

, ,
 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ