Одружені люди менше помирають від хвороб

Одружені люди менше помирають від хвороб
Кількість одиноких людей обох статей неухильно зростає у всіх розвинених країнах планети. Серед них є й чимала кількість затятих холостяків. Проте останні дані канадських вчених можуть спонукати навіть їх зайнятися пошуками супутниці життя.

Чоловіки, як відомо, живуть менше жінок – сильну стать «викошують» в першу чергу серцево-судинні захворювання, серед яких лідирують інфаркти міокарда та інсульти. Однако, як встановили дослідники з Інституту клінічних досліджень в канадському місті Торонто (Institute for Clinical Evaluative Sciences in Toronto), навіть якщо чоловіка наздогнав інфаркт, його шанси вижити помітно підвищуються при наявності дружини. Одружені інфарктники виживають частіше, ніж холостяки, вдівці і чоловіки, що складаються в розлученні.

Автори дослідження прийшли до такого висновку, після того як вивчили історії хвороб 4403 пацієнтів, які поступили з інфарктами міокарда в одну з кардіологічних клінік канадського міста Онтаріо. Середній вік хворих був 67,3 року.

Вчені виявили, що одружені чоловіки протягом двох перших годин (найважливіших для успіху лікування) після появи перших симптомів інфаркту в клініку надійшли 75,3% пацієнтів, з хворих холостяків викликали собі «швидку допомогу» протягом перших 2-х годин 67, 9% пацієнтів, число розлучених чоловіків, також надійшли протягом перших 2-х годин, становило 68,5%, а вдівці вчасно зверталися за медичною допомогою в 70,8% випадків.

«Що називається, неозброєним оком помітна різниця у своєчасному зверненні за медичною допомогою у разі інфаркту у чоловіків з різним сімейним статусом. У цьому відношенні наявність дружини є фактором, що значно знижує смертність від інфаркту міокарда у чоловіків », – коментує отримані дані професор Клара Атзема.

Вона ж зазначає, що, на жаль, щодо жінок ця закономірність не діє – наявність чоловіка не приводило до зниження смертності від інфаркту в групі представниць прекрасної половини людства.

Метки текущей записи:

, ,
 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ