Путіну не треба проходити праймеріз перед виборами президента

Повідомлення низки ЗМІ про необхідність участі прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна в процедурі праймеріз для висунення кандидатом в президенти не має під собою підстав, повідомив РІА Новини прес-секретар прем’єра Дмитро Пєсков.

Деякі ЗМІ вважають, що відповідно до статуту «Єдиної Росії» Путін повинен пройти праймеріз-попередні (первинні) вибори, в ході яких висуваються кандидати, подібні тим, що пройшли перед складанням списків кандидатів у депутати Держдуми.

«Згадана низкою ЗМІ норма про обов’язкове проходження через процедуру праймеріз жодним чином не є юридичним казусом в контексті висування Путіна як кандидата на посаду президента Росії. ЗМІ у своїх повідомленнях апелювали до пункту 8.1 розділу 8 статуту партії» Єдина Росія «. Цей пункт не регулює процедуру висунення кандидата на посаду президента «, – пояснив Пєсков, відповідаючи на запитання РІА Новини, чи доведеться партії проводити праймеріз для висування Путіна кандидатом в президенти.

«Якщо ЗМІ звернуться до пункту 8.3.4.1 та пункту 7.4.3.1 статуту партії, то вони переконаються, що кандидатура на посаду президента вноситься бюро вищої ради партії до президії генради для подальшого висунення з’їздом», – додав Пєсков.

Пєсков нагадав також, що рішення про висунення кандидата на посаду президента приймається таємним голосуванням.

«Немає ніяких сумнівів, що всі внутрішньопартійні процедури будуть виконані повною мірою», – запевнив прес-секретар глави уряду.

Секретар президії генеральної ради партії Сергій Неверов назвав неправильним припущення ряду ЗМІ, що, згідно зі статутом партії, кандидати на посаду президента Росії повинні пройти процедуру попереднього внутріпартійного голосування.

«Проведення процедури внутрішньопартійного голосування з відбору кандидатів на ті чи інші виборні посади проводиться на підставі положення, яке, згідно з нормами статуту» Єдиної Росії «, затверджує президія генеральної ради партії. Саме становищем визначено перелік посад, кандидати на які повинні в обов’язковому порядку пройти процедуру внутрішньопартійного попереднього голосування. Посада президента РФ не входить до цього переліку «, – йдеться в заяві Неверова, яку поширила прес-служба єдиноросів.

Висунути Путіна кандидатів у президенти від партії запропонував президент Дмитро Медведєв на з’їзді єдиноросів 24 вересня. Очікується, що «Єдина Росія» збереться 27 листопада на з’їзд, на якому оголосить про висунення свого кандидата.

Пункт 7.4.3.1 статуту «Єдиної Росії» визначає, що бюро вищої ради партії «вносить президії генеральної ради пропозиції для подальшого висунення з’їздом партії» кандидата на посаду президента Російської Федерації.

Пункт 8.3 встановлює, що вищим керівним органом партії є з’їзд, а відповідно до пункту 8.3.4.1, «рішення З’їзду приймаються більшістю голосів від числа зареєстрованих делегатів З’їзду (за винятком випадків, встановлених цим Статутом або законодавством Російської Федерації) при наявності кворуму. Форма і порядок голосування визначаються З’їздом відповідно до цього Статуту або вимогами законодавства Російської Федерації «.

«Обрання керівних органів і контрольно-ревізійного органу Партії, а також рішення про висунення кандидата на посаду Президента Російської Федерації, кандидатів на інші виборні посади до органів державної влади Російської Федерації здійснюється таємним голосуванням відповідно до законодавства Російської Федерації», – йдеться в цьому пункті статуту статуті партії.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ