Тінь мерехтіння вітряних турбін дратує людей

Безумовно, негативний вплив вітроустановок, як правило, старого зразка, є. Будь-яке механічний пристрій так чи інакше впливає на природу. Домогтися абсолютної відсутності шкідливого впливу від будь-якого втручання людини в природу в принципі неможливо.

Перше, і, напевно, саме основне побоювання людей – це шум, який виробляють вітрові турбіни. Шум визначається як будь-який різкий, голосний або просто небажаний звук. Більшість людей з задоволенням слухає шум хвиль на морському березі, але нас дратує радіо із сусідського вікна. І це навіть при тому, що фактичний рівень шуму від прибою може бути набагато більше, ніж від радіо. Сучасні турбіни проектуються таким чином, щоб максимально зменшити шум від механічних компонентів вітрової турбіни. Таким чином, практично весь чутний шум – це шум вітру, взаємодіючого з обертовим лезом турбіни.

Проблема, яка може впливати на людину, це ефект «миготіння тіні» від рухомих лопатей. Вітрові турбіни, як і інші високі будови, відкидають тінь на ближні будинку. Обертовий ротор як би розриває рівне сонячне світло, створюючи ефект мерехтіння. Якщо Ви живете поряд з такою турбіною, то мерехтлива тінь може привносити до дискомфорту у Вашому житті. У США тіньові спалахи не були визнані проблемою, але в Європі над цим небажаним ефектом уже працюють фахівці. У Великобританії тільки в одному випадку мерехтіння було визнано проблемним для жителів прилеглих будинків. Ця ситуація цілком вирішувана. На відстані, що дорівнює сумі 7-10 діаметрів ротора (це близько 300-800 метрів), людина не підпадає під вплив тіньових спалахів. Отже, варто тільки відступити від будинків на цю відстань (що чітко регламентується державними нормативами) і проблема буде вичерпана.

Метки текущей записи:

, ,
 
Статья прочитана 5 раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ