Україна назвала умови приєднання до ТС

Заступник міністра економіки України Валерій Мунтіян озвучив умови, при виконанні яких його країна згодна приєднатися до Митного союзу (МС) Росії, Білорусії і Казахстану.

«Я розповідаю про сценарій, який ми можемо розглянути. Перше – скасування експортних мит на нафту, це 3 млрд доларів, друге – скасування експортних мит на нафтопродукти … Зниження цін на газ. Я наполягаю на тому, що нам потрібні ціни на газ такі ж самі, як в РФ, щоб уникнути ефекту поглинання українських компаній », – сказав Мунтіян в п’ятницю, виступаючи на конференції« Митний союз або зона вільної торгівлі з ЄС – безальтернативний вибір України? », передає РІА« Новости ».

«Бо яка ж це інтеграція і яка це справедливість, коли вони (російські компанії) отримують ціни, які в 2,5 рази на той період були нижчими, ніж для наших вітчизняних виробників», – зазначив чиновник, додавши, що виконання такої умови дасть українській економіці 4,6 млрд доларів щорічно.

Крім того, за словами Мунтіяна, необхідно також домогтися скасування російських захисних заходів і врегулювання питання про гарантії погашення можливих – у разі вступу України в МС – компенсаційних вимог СОТ, ціна цього питання – близько 2 млрд доларів.

«В Україні дефіцит бюджету, цих двох мільярдів доларів немає. Україна може піти на переговори з країнами СОТ, сказати, що ми вступаємо в нову організацію, за умови, якщо у нас будуть гарантії, що ці компенсації будуть забезпечені », – сказав він.

Мунтіян назвав ще одну умову – «забезпечення завантаження української газотранспортної системи», оскільки Україна не може собі дозволити втратити свій транзитний потенціал.

«Таким чином, це такі компенсаційні витрати, які ми безпосередньо пропонуємо країнам Митного союзу. На переговорному процесі, який вели групи експертів … ці умови, в принципі, приймалися. Приймалися на експертному рівні. Як там на політичному, я не можу сказати, це не моя компетенція », – резюмував Мунтіян.

Українська влада проголосили євроінтеграцію стратегічною метою України. Країна веде переговори з Брюсселем щодо лібералізації візового режиму, до кінця 2011 року очікується парафування угоди з ЄС про асоціацію, частиною якої буде положення про зону вільної торгівлі. Росія запрошує Україну до Митного союзу, до якого також входять Білорусь і Казахстан, однак Київ на сьогодні готовий до співпраці в ТС тільки у форматі «3 +1».

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ