Вчені пояснили, що робить людину великим

Як стати великим і досягти успіху – таке питання задають собі багато хто. Відповідь завжди одна: постійно тренувати свої навики. Всі великі люди постійно відточували свою майстерність, ніколи не зупиняючись на досягнутому. Зак Хембрік з Державного університету штату Мічіган не збирається сперечатися з цією тезою: практика потрібна.

Однак він радить не принижувати роль початкового рівня інтелекту в досягненні успіху на якомусь терені. Хембрік пояснює, що люди з потужною короткочасною пам’яттю (її ще називають «робоча пам’ять») краще виконували завдання в ході дослідження, чим володіють великим досвідом або знанням поставлених завдань випробовувані. Робоча пам’ять визначає здатність людини «тримати в розумі» фрагменти інформації, її принцип роботи схожий з оперативною пам’яттю комп’ютера. До речі, дослідження включало такі складні завдання як читання нот з аркуша.

«Буває не завжди достатньо спеціалізованого знання, яке збільшується з кількістю практики, для досягнення високого рівня майстерності. Короткочасна пам’ять може визначати модель виконання дій у непростих сферах на кшталт музики, шахів, науки і навіть спорту, наприклад, гольфу, де потрібні розумові здібності», – каже Хембрік.

Він сперечається з відомим журналістом газети The New York Times Девідом Бруксом, який у своїй книзі «Соціальне тварина» пише: «У теорії людина з показником IQ 150 розумніші того, у якого 120, але коли мова йде про досягнення успіху в житті, ці зайві 30 балів мало що дають «.

Хембрік ж вважає, що життєвий перевагу безпосередньо залежить від рівня інтелекту. Дослідження показало, що на цей рівень впливають як гени, так і фактори навколишнього оточення. Люди довго шукали спосіб підвищити IQ, вдаючись до різних способів і використовуючи різні методики впливу. Проте до цих пір такий засіб не знайшли, оскільки більшу роль відіграє спадковість.

Вчені з університету Мічигану спільно з ученими Університету штату Іллінойс продовжують працювати над цією проблемою. «Ми сподіваємося, що когнітивні вправи зможуть поліпшити розумові здібності людини, але їх треба ще розробити», – підсумовує Елізабет Менц з Університету в Іллінойсі.

Метки текущей записи:

,
 
Статья прочитана 8 раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ