Майор-невидимка – Микола Мельниченко

Колишній співробітник держохорони Микола Мельниченко, який прославився своїми аудіозаписами, нібито зробленими в кабінеті тепер уже колишнього президента Леоніда Кучми, зник, і зв’язку з ним немає. Манія переслідування в одному флаконі з манією величі протягом останнього десятка років постійно супроводжують цього одіозному персонажу української політики. Він завжди з’являється в потрібному місці і в потрібний час, а потім зникає в невідомому напрямку під приводом збереження власного життя. Так сталося і цього разу. У прес-службі служби безпеки України інформацію про зникнення Мельниченко поки не коментують.

Скандали супроводжують майора з моменту його першого інтерв’ю, зробленого «в секретному місці» і показаного в українському парламенті в грудні 2000-го. За місяць до цього в лісі неподалік від Києва було виявлено обезголовлене, квапливо поховане тіло журналіста Георгія Гонгадзе, до вбивства якого, за словами майора і згідно з його записами, зробленими в кабінеті президента, причетний Леонід Кучма, а також глава його адміністрації, нині спікер Верховної ради Володимир Литвин. Незважаючи на численні експертизи, зроблені як на Україну, так і за її межами, справжність плівок за всі ці роки так і не була встановлена.

На сьогоднішній день окрім Мельниченка у живих у справі Гонгадзе залишився практично один істотний свідок – генерал Олексій Пукач, який запевняє, що вбив Гонгадзе сам через високоморальних міркувань. У той же час суд заборонив Мельниченко звинувачувати Володимира Литвина в організації вбивства Гонгадзе. А от сам майор вважає Литвина ключовою фігурою справи. У зв’язку зі зникненням Мельниченко активно поповзли чутки про те, що саме спікер його «замовив». За версією Миколи Неділько, адвоката Мельниченка, нинішнє зникнення його підзахисного дійсно пов’язане з погрозами життю і здоров’ю. «Сам Микола отримав кілька серйозних попереджень про те, що його хочуть прибрати, і ці повідомлення не були позбавлені підстав», – стверджує він.

«Мельниченко став помічати за собою зовнішнє спостереження. Причому стеження зухвало демонстративна, нахабна, «топтуни» і не думали ховатися. Майор повідомив у міліцію, але йому сказали, що таких номерів в базi даних немає і вони нібито крадені », – розповів адвокат українській газеті« Сегодня ». За його словами, поруч з будинком, де жив Микола, було знайдено вибуховий пристрій, закамуфльоване під старий радіоприймач, а на автомобілі адвоката виявлені корпусу двох електронних радіомаячки, прикріплених за допомогою магнітів. Мельниченко подав заяву в генпрокуратуру, але ходу йому, як заявив адвокат, не дали, що захист розцінила як спробу тиску на майора в контексті «справи Гонгадзе».

Адвокати вважають, що Мельниченка можуть усунути двома способами: інсценувавши вбивство, яке звалять на якусь злочинну чи терористичне угрупування або інсценувавши самогубство. До речі, за деякими відомостями, в жовтні 2005 року на Мельниченка вже було скоєно замах (правда, переконливих доказів цьому представлено не було). А в 2007 майор був госпіталізований з діагнозом крововилив у мозок, яке, на думку деяких ЗМІ, було викликано … отруєнням.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ