Україна по-путінськи

Український президент Віктор Янукович проводить політику збалансованих відносин зі Сходом і Заходом, прагнучи налагодити більш тісні зв’язки з Європейським Союзом і США, одночасно з більшою готовністю, ніж його попередник, співпрацюючи з Росією Володимира Путіна. На цьому тижні мірою неправомірних дій Януковича стала різка публічна критика його уряду, що прозвучала одночасно з Вашингтона, Москви і Брюсселя.

Їх увагу привернув вирок головному політичному супернику президента, Юлії Тимошенко, засудженої на сім років позбавлення волі. Колишнього прем’єр-міністра пані Тимошенко звинуватили в адміністративних помилках при проведенні переговорів про укладення угоди на купівлю російського газу. Але якщо на Україну за безглузді рішення залучати до кримінальної відповідальності, то Янукович сам виявиться головним підозрюваним.

Колишній водій вантажівки, чия спроба добитися переваги на президентських виборах 2004 року викликала Помаранчеву революцію на Україну, пан Янукович переслідував дві суперечливі цілі, ставши законним президентом на виборах 2010 року. Він зробив інтеграцію з Європейським Союзом своєю основною метою, ведучи переговори про укладення угоди про асоціацію, що дало б Україну можливості вільної торгівлі. Він обходив адміністрацію Обами на предмет укладання угоди з утилізації високозбагаченого урану. Зробивши деякі важливі поступки Росії, пан Янукович досі чинить опір спробам пана Путіна залучити Україну до Митного союзу з іншими колишніми регіонами Радянського Союзу.

Тим не менше, г-н Янукович одночасно намагається консолідувати владу по путінському зразком, що повністю суперечить інтеграції з Заходом. На додаток до судового переслідування г-жи Тимошенко і ряду інших діячів опозиції, Янукович отримав вигоду від сумнівного рішення суду, який надав йому додаткові повноваження, а також керує місцевими виборами, що незалежні спостерігачі називають несправедливим. Незважаючи на неодноразові і недвозначні попередження, що ув’язнення пані Тимошенко поставить під загрозу угоду з ЄС, яка має бути укладена в найближчі тижні, суд прийняв рішення до цього. Деякі українці підозрюють, що Янукович, можливо, вважає за прикладом Путіна, що західні уряди, зацікавлені у співпраці, дадуть йому карт-бланш на авторитарний стиль правління.

Хор засудження – до нього приєднався навіть пан Путін, який заперечує проти того, щоб вважати злочинним газову угоду, укладену ним з пані Тимошенко – можливо, протверезить українського лідера. У четвер пан Янукович сказав, що він підтримує намір парламенту декриміналізувати дії, подібні тим, що зробила пані Тимошенко. Це дозволить апеляційному суду звільнити її до кінця місяця, що, в свою чергу, може просунути процес укладення угоди про асоціацію з ЄС. Такий результат був би прийнятним, але і європейським лідерам слід було б встояти перед спокусою продовжити переговори щодо торговельної угоди до тих пір, поки лідер опозиції перебуває у в’язниці. Той факт, що прокуратура висунула нові звинувачення проти пані Тимошенко, незважаючи на натяки пана Януковича на поступки з його боку, лише підсилює такі позиції. Ніхто не хоче повернення Україні, країни з 50-мільйонним населенням, під владу Росії. Але і як самі українці продемонстрували в 2004 році, вони теж не хочуть такого результату.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ