Китай пообіцяв підтримувати стабільність юаня

Китай має намір підтримувати відносну стабільність юаня, щоб уникнути несприятливих наслідків для експортерів, заявив у понеділок прем’єр Держради КНР Вень Цзябао.

Як пише The Wall Street Journal, слова Веня Цзябао є ​​першим коментарем Китаю на такому високому рівні після того, як Сенат США схвалив законопроект, який дає можливість вводити додаткові мита на товари з Китаю та інших країн, які, за оцінкою Вашингтоні, маніпулюють курсом своєї національної валюти, передає «Інтерфакс».

Глава китайського Держради в ході поїздки в Гуанчжоу у зв’язку з 110-й Китайської ярмарком імпортних і експортних товарів дав зрозуміти, що Пекін не збирається йти на різке зміцнення курсу юаня в осяжному майбутньому, оскільки китайські експортери і без того зазнають труднощів на тлі уповільнення світового економічного зростання. Разом з тим заходи щодо підтримки зовнішньоторговельних підприємств будуть розширені, сказав Вень Цзябао.Однако експерти вважають, що юань може навіть подешевшати на тлі зниження темпів зростання по всьому світу і різкого підвищення попиту на долари як основну резервну валюту світу.

«Услід за зниженням курсів валют інших« гарячих »emerging markets в міру уповільнення економічного зростання ця тенденція торкнеться і Китай з його валютою», – заявив науковий співробітник Китайської академії міжнародної торгівлі та економічного співробітництва (аналітичного установи китайського міністерства торгівлі) Мей Сіньюй.

За його словами, юань в цьому році – єдина з валют emerging markets, закріплена в парі з доларом.

З червня 2010 року, коли Китай фактично відмовився від жорсткої прив’язки юаня до долара, китайська нацвалюта подорожчала на 7%.

У вересні сальдо торгового балансу в Китаї продовжило зниження другий місяць поспіль і в зв’язку з млявим світовим попитом і підвищенням цін на внутрішніх ринках скоротилася на 12,4% в річному численні – до 14510000000 доларів. За даними Головного митного управління КНР, у вересні експорт Китаю підвищився на 17,1% в порівнянні з тим же місяцем 2010 року – до 169 670 000 000 доларів, імпорт – на 20,9%, до 155 160 000 000 доларів.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ