Росія залишила газове питання за бортом

Президент Росії Дмитро Медведєв зустрівся сьогодні на міжрегіональному економічному форумі в Донецьку з главою України Віктором Януковичем. Російський лідер пояснив, чому відносини Москви і Києва не можна зводити лише до суперечок про ціну на газ, і розповів про вплив Митного союзу.

«Російсько-українські відносини не повинні зводитися до розмов, за якою ціною купувати газ або як вибудовувати такий важливий напрямок співпраці, як енергетичне. У нас є й інші цінності, якими нам потрібно навчитися правильним чином розпоряджатися», – сказав Медведєв, виступаючи на форумі .

За словами російського лідера, не можна недооцінювати вплив Митного союзу на економічні зв’язки Москви і Києва. «Нам варто подумати над тим, як вибудовувати це (економічну) співпрацю з урахуванням цілого ряду факторів, як негативних – це дуже непроста економічна ситуація в цілому ряді держав, а й у нас є економічні проблеми в Росії і на Україну. Крім того, є існуючі вже сьогодні зобов’язання і щодо членства в СОТ, і за ймовірним приєднання Росії до СОТ. Також не слід недооцінювати вплив на ці зв’язки об’єднання Росії, Білорусії і Казахстану до Митного союзу «, – сказав Медведєв.

Росія і Україна, на думку президента, повинні зробити все, щоб зміцнити співпрацю. «Треба об’єднати той науковий і промисловий потенціал, який колись створювався в рамках однієї держави і який легко може зіставлятися друг з другом, який у досить легкого ступеня взаємодіє один з одним», – додав російський президент.

Контракт, підписаний російським і українським урядом в 2009 р., передбачає постачання газу з РФ за ціною $ 450 за 1 тис. кубометрів. У квітні минулого року сторони погодили знижку в обмін на згоду Україні пролонгувати перебування на своїй території Чорноморського флоту РФ. Проте надалі Київ неодноразово висловлював невдоволення поточними цінами на російський газ, вважаючи їх грабіжницькими.

Москва неодноразово заявляла про готовність піти на поступки у випадку, якщо Київ погодиться співпрацювати по білоруській схемі – об’єднати національні газотранспортні мережі. В якості альтернативи Росія пропонувала Україна в обмін на знижку на газ вступити до Митного союзу.

Поговорив Медведєв і про поліпшення транспортних зв’язків. Між регіонами двох країн потрібно налагодити авіасполучення, закликав він. «На жаль, поки відсутні прямі авіарейси між аеропортами півдня Росії та українськими містами, в результаті чого зростаючий пасажиропотік замикається на столиці. З урахуванням масштабів нашої держави, величезних територіальних кордонів Росії це дуже складно. Я думаю, що нам потрібно відновити регулярне авіасполучення між російськими та українськими регіонами «, – сказав Медведєв, нагадавши, що попереду Євро-2012 на Україну і Олімпіада-2014 в Сочі.

При цьому російський лідер висловив сподівання, що футбол зблизить дві країни. «Ми дійсно розраховуємо, що всі футбольні заходи будуть сприяти зближенню наших держав і, звичайно, готуємося і до чемпіонату Європи», – заявив він.

Віктор Янукович, у свою чергу, зазначив, що товарообіг між Росією і Україною незабаром вперше перевищить $ 50 мільярдів. «Ми обговорювали (з президентом РФ Дмитром Медведєвим), яким чином нам вдалося досягти такого товарообігу, який цього року перевищить $ 50 мільярдів вперше в історії наших відносин. Я хочу сказати, з задоволенням, що великий внесок у це вносять наші регіони. Наше міжрегіональне співпраця зараз виходить на зовсім новий сучасний рівень «, – додав український лідер.

Янукович також підтримав пропозицію про спрощення прикордонного контролю в поїздах, що перетинають російсько-український кордон. «Успішно себе зарекомендував експеримент зі спрощення процедури прикордонно-митного огляду пасажирів поїзда Київ – Москва», – нагадав український лідер. І підкреслив: «Ми не повинні зупинятися. Пропоную прискорити роботу з поширення аналогічної процедури контролю на всі потяги, що рухаються між Україною і Росією. Упевнений, що це оцінять тисячі російських уболівальників, які відвідають нашу країну під час (футбольного чемпіонату) Євро-2012″ в наступному році «.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ