Янукович приготувався до прольоту

Президент України Віктор Янукович напередодні поїздки в Брюссель дав інтерв’ю західним журналістам. Серед іншого глава держави розповів про справу Тимошенко, інтеграції України в Європу і підвищенні цін на газ для населення.

Вердикт Печерського суду Києва, що засудив екс-прем’єра України Юлію Тимошенко до семи років тюремного ув’язнення, поставив під загрозу саму можливість зустрічі Януковича з європейськими партнерами. Напередодні візиту до Брюсселя, запланованого на четвер, лідери Європейського союзу повідомили, що можуть не прийняти Януковича. Проте президент України не розгубився і заявив, що готовий взяти на себе цей ризик, повідомляє The New York Times.

«Європейці не підтвердили зустріч, але я в будь-якому випадку в четвер вилітаю в цьому напрямку, – сказав Янукович -. Я не збираюся нічого ні в кого просит. Якщо є необхідність зустрітися, я готовий Якщо ні, полечу далі ..».

Президент нагадав, що Україна і Євросоюз – партнери, у яких є взаємні зобов’язання. І він переконаний, що європейським лідерам не слід пов’язувати «справа Тимошенко» з існуючими і майбутніми угодами, в тому числі щодо питань євроінтеграції України.

«Якщо Євросоюз з тих чи інших причин не готовий (працювати за угодами), або не готова України, то рішення може бути прийняте не зараз, а пізніше, коли ми будемо готові, – сказав Янукович -. Ми відкриті для обговорення, однак я не маю права відповідати за рішення українського суду. Суд є незалежним і приймає свої власні рішення. Ми не можемо так швидко змінити закони, прийняті на Україні більше 50 років тому «.

Інше гостре питання, поставлене Віктору Януковичу, побічно також стосуєтся знаменитої засудженої. Йдеться про газові контракти, укладені Києвом і Москвою під час перебування Тимошенко прем’єр-міністром. Як раніше відзначали аналітики, суворий вердикт Печерського суду може несприятливо позначитися не тільки на відносинах України та Євросоюзу, а й на перегляді угод з Росією щодо цін на блакитне паливо.

Президент визнав, що якщо Києву не вдасться укласти з Москвою більш вигідні контракти, то населенню Україна незабаром доведеться тугіше затягнути пояси. «Все, чого ми хочемо, -. Це середня європейська ціна за імпортний газ Якщо ми цього не доб’ємося, то будемо змушені підняти внутрішні ціни», – констатував Янукович. Даючи оцінку укладеним в 2009 р. газових угод, він охарактеризував їх як «дискримінаційні, кабальні і несправедливі».

Як нагадує РБК, газова тема буде обговорюватися сьогодні в ході переговорів Віктора Януковича з Дмитром Медведєвим у Донецьку, де відкривається від другої міжрегіональний економічний форум Росії та Україні. Що ж до візиту Януковича в Брюссель, то президент України повинен був зустрітися з головою Європейської ради Херманом ван Ромпеєм і головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу. Очікувалося, що сторони обговорять фінальні деталі договору про асоціацію України з ЄС, які українська влада розраховувала підписати на саміті Україна – ЄС вже в грудні цього року.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ