Інтернет-магазин торгував повітрям

Злочинну групу, що промишляли шахрайством в Інтернеті, затримали оперативники 11-го відділу МУРу спільно з співробітниками московського відділу «К».

Двоє москвичів, 27-річний Іван О. і 26-річна Анастасія М., створили фіктивний інтернет-магазин, брали до оплати гроші за біопаливо, але товар не висилали. Тягнули один-два місяці, а потім переставали відповідати на телефонні дзвінки.

Про кібершахраїв Муровцев стало відомо в лютому цього року. Заяву в поліцію приніс чоловік, який в інтернет-магазині оплатив паливо з відходів деревного виробництва, так звані евродрова. Але товар не отримав. Через місяць телефон інтернет-магазину виявився заблокований.

Включившись в розшук оперативники з’ясували, що злочинці не відмовляються від злочинної схеми, а лише міняють адреси, але рахунок, куди необхідно переводити гроші, вказують однієї і тієї ж фірми.

Останнє було справою техніки. Торговців повітряним товаром затримали в знімається ними квартирі. Разом з ними затримали і двох молодих людей, які допомагали зловмисникам в переведенні в готівку коштів.

Під час обшуку в квартирі знайшли понад 13 мільйонів рублів, ноутбуки, печатки та документи комерційних фірм. Збиток же з відомих епізодах становить приблизно мільйон рублів, тому МУРівці припускають, що ошуканих громадян та випадків шахрайств було набагато більше. Злочини в Мережі зростають – це загальносвітова тенденція.

Зате зменшуються деякі види «класичних» злочинів. У МУРі заявили, що приклад на третину знизилася кількість борсеточних крадіжок. Пік цього виду воровства припав на минулий рік. Постраждалі – в основному жінки. Але після затримання у столиці семи груп борсеточніков ситуація покращилася.

Як повідомив в.о. начальника 17-го відділу МУРу Олексій Мицик, за дев’ять місяців цього року скоєно трохи більше 350 злочинів злодіями-борсеточнікамі. Понад 170 з них розкриті. За словами Мицика, співробітники поліції щодня запобігають десятки розкрадань з автомобілів, проте шанс знайти свою машину на стоянці торгового центру з розбитою кватиркою все одно великий. Злочини скоюють або наркомани, яким потрібні гроші на дозу, або приїжджі, які проживають в Москві без реєстрації.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ