З дитбудинку – на вулицю або в тюрму?

Кожен третій вихованець дитячого будинку через рік після випуску стає бомжем, кожен п’ятий – злочинцем, кожен десятий здійснює самогубство. Дитбудинку стали «фабриками» з виробництва криміналізованих осіб. І питання грошей тут не головний: подібні установи забезпечені краще, ніж багато російських сім’ї. Як змінити цю ситуацію?

Сьогодні в Росії приблизно 144 тисяч дітей перебувають під опікою держави. За даними Галини Сім’я, міжнародного експерта в сфері захисту прав дітей, за останні роки контингент дитячих будинків сильно змінився. 70 відсотків становлять діти старше 10 років, 15 відсотків – діти-інваліди, останні – в основному діти з багатодітних сімей і з етнічним статусом. Для більшості з них майбутні перспективи життя в суспільстві вельми сумні. Відповідно до досліджень НДІ дитинства Російського дитячого фонду, кожен третій стане людиною без певного місця проживання, кожен п’ятий – злочинцем, а кожен десятий і зовсім покінчить життя самогубством.

І не можна сказати, що держава нічого не робить, кинувши сиріт напризволяще. Навпаки, в останні роки фінансування подібних установ зросла в десятки разів у порівнянні з 90-ми роками. Наприклад, щомісячні витрати на одного вихованця можуть доходити до 60 тисяч рублів. Чи багато в Росії сімей, здатних витрачати на дітей такі гроші? Питання, як то кажуть, риторичне.

Зрозуміло, що не всі ці суми йдуть на вихованців. Основна стаття витрат – зарплата персоналу. Ну, а частина, як і належить, осідає в кишенях чиновників. Але навіть і в цьому випадку залишається чимало. Так що дитячі будинки з кольоровими телевізорами, комп’ютерами і кондиціонерами вже не рідкість. А жалісливі громадяни, які бажають облагодіяти сиріт плюшевими іграшками та цукерками, просто відстали від життя.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ