Киргизію приймають до Митного союзу, Україна – наступна?

Міждержавна рада ЕврAзЕC схвалив входження Киргизії до Митного союзу і взяв курс на подальше поширення Єдиного економічного простору на територію не лише країн ЄврАзЕС, а й Україну, яка після охолодження відносин із ЄС розгорнулася в бік партнерства з сусідами на пострадянському просторі.

Про це пише московський «Комерсант», розповідаючи про підсумки засідання міжурядової ради ЄврАзЕС у середу, 19 жовтня.

Відкриваючи засідання, прем’єр РФ Володимир Путін виступив з програмною заявою про необхідність переходити на наступний етап інтеграції в рамках ЄврАзЕС, що передбачає висновок Євразійського економічного союзу з подальшим перетворенням його в «потужне об’єднання, одного з лідерів промислового і технологічного розвитку сучасного світу».

Першим питанням порядку денного значилася заявка Киргизії про вступ в члени Митного союзу, яка була задоволена з третьої спроби (Киргизія вже двічі зверталася з подібним проханням, останній раз – на початку 2011р.). Зацікавленість країни в митному союзі пояснюється в т.ч. можливістю отримання фінансової допомоги з антикризового фонду ЄврАзЕС.

Як пише газета, найпильнішу увагу спостерігачів вчора було приділено позиції Україна.

«Формально, не будучи членом ЄврАзЕС, Україна не може претендувати на вступ в МС. Незважаючи на наполегливі запрошення, що звучали з російського боку, Україна досі робила ставку на зближення з Євросоюзом. Підписати договір про вільну торгівлю з ЄС Україні готувалася до кінця поточного року – проте звинувачувальний вирок, винесений Юлії Тимошенко, був вкрай негативно сприйнятий в Європі, що поставило під загрозу зриву угоди. У цій ситуації природним рухом Україні став крок у бік Митного союзу «, – пише газета.

«Євроазіатський» наміри Україні підтвердилися після того, як Микола Азаров доручив Мінекономіки проаналізувати можливість приєднання країни до технічних регламентів, що діють в рамках Митного союзу, оскільки це, за його словами, «принаймні, спростить торгівлю між нашими країнами».

«Азаров не уточнив, що при наявності політичної волі техрегулювання – єдина проблема, яка постане перед Україною при вступі до Митного союзу», – звертають увагу російські журналісти.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ