Культурна еволюція

Зміна влади в Китаї відбудеться через рік. Це підтвердив вчора в Пекіні пленум ЦК Комуністичної партії Китаю (КПК), на якому було вирішено провести у другій половині 2012 р. XVIII з’їзд партії. На ньому будуть обрані нові керівники, імена яких уже відомі. На зміну нинішньому партійно-державному лідерові Ху Цзіньтао прийде Сі Цзіньпін, який керував до середини 2000-х рр.. процвітаючими південними провінціями Чжецзян і Фуцзянь. Китайське керівництво прагне зробити процес зміни влади максимально передбачуваним. Якщо все піде за планом, то в 2012-м товариш Сі стане генсеком партії, а в 2013-му – головою держави. Через 10 років, в 2022 р., він піде на пенсію. За неформальним, але всім відомими правилами вищі керівники не можуть перебувати на політичному олімпі більше 10 років і залишатися у своїх кріслах після того, як їм виповниться 70. Ху Цзіньтао в грудні буде 69 років, Сі Цзіньпін влітку стукнуло 58.

Зазвичай партз’їзду КПК проходять восени, так що до появи нової правлячої команди в країні, яка займає 2-е місце в світі за розміром економіки, залишається рік. Місце прем’єра замість Вень Цзябао повинен зайняти його заступник Лі Кецян, який курирує традиційно прем’єрським колом обов’язків від проблем доступного житла до боротьби з бідністю. І Сі, і Лі вже є членами постійного комітету політбюро – головного політичного органу, колегіально керуючого Китаєм.

За інші вакансії в постійному комітеті політбюро, у складі якого 9 чол., Очікується гостра боротьба. Одним з фаворитів є віце-прем’єр Ван Цишань, який курує енергетичні переговори з Росією. У США його полюбили за те, що він відстоює необхідність упору на розширення внутрішнього споживання в Китаї на противагу нарощуванню експорту. Високі шанси на підвищення є у завідувача відділом пропаганди ЦК Лю Юньшанем, а також у Лі Юаньчао, завідувача організаційним відділом ЦК КПК партії (ключова структура, через яку в Компартії проходять всі кадрові призначення).

Вважається, що кілька кандидатур на вищі посади лобіює давно відійшов від справ, але як і раніше впливовий Цзян Цземінь, який займав пост генсека до 2002 р. Він нібито хоче просунути в постійний комітет політбюро трьох начальників з півдня країни – нинішнього главу шанхайського міськкому партії Юй Чженшена , такого, що вважається самим ліберальним політиком китайським губернатора Гуандуна Ван Яна та голову міськкому партії самого багатонаселеного китайського міста Чунцина Бо Сілая. Останній прославився рішучою боротьбою з корупцією та кампанією з відродження революційної романтики в підвладному йому місті. У Пекіні подейкують, що Ху Цзіньтао і його прихильники намагаються не допустити підвищення Бо Сілая.

При дискусіях на пленумі ЦК відомо дуже мало. Інформагентство Сіньхуа повідомило, що Ху Цзіньтао «виступив з важливою промовою». Крім цього було прийнято «Рішення ЦК КПК про деяких важливих питаннях поглиблення реформи культурної системи, сприяння розвитку і великому процвітання соціалістичної культури». Незалежні аналітики припустили, що мова йде про продовження курсу на закручування гайок у ЗМІ, соціальних мережах в інтернеті і мікроблогах. З офіційних коментарів можна зрозуміти, що держава хоче використовувати культуру як інструмент згуртування суспільства.

Одночасно було поставлено завдання нарощування світового впливу китайської культури, глобальний вага якої помітно відстала від економічної ролі КНР. Агентство Сіньхуа нагадало, що Китай щорічно виробляє рекордні 14,7 тис. серій телефільмів. При цьому «викликає збентеження» те, що на кожні 15 фільмів, придбаних за кордоном, припадає всього лише одна стрічка, продана за кордон. Не краще йдуть справи і в книговиданні: сукупний дохід 500 провідних китайських видавництв поступається доходів одного німецького видавничо-поліграфічного концерну Bertelsmann.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ