Лауреатом «Букера» став британець Джуліан Барнс

Володарем однієї з найбільших світових літературних нагород – Букерівської премії за 2011 р. – став знаменитий британський письменник Джуліан Барнс. Інформацію про це поширили британські ЗМІ і найбільші світові інформагентства.
Престижну премію Барнс отримав за роман «Відчуття кінця» (The Sense of an Ending), який розповідає про долі чотирьох шкільних друзів, які колись заприсяглися у вічній дружбі, потім надовго втратили зв’язок один з одним, але врешті-решт їх життєві шляхи знову перетнулися . За жанром британські критики характеризують цей твір як драму і психологічний трилер.
«У літературі завжди стоїть питання: навіщо пишуться романи? Для мене відповідь очевидна. Щоб їх читали, щоб вони подобалися, щоб над ними замислювалися і у них навчалися», – так прокоментувала рішення журі його голова, письменниця і екс-глава Служби безпеки Великобританії МІ-5 Стелла Рімінгтон.
У свою чергу, Барнс подякував суддям за «мудрість» у виборі переможця. Раніше його книги вже тричі потрапляли в лонг-лист Букерівської премії («Папуга Флобера» в 1984 р., «Англія, Англія» в 1998 р. і «Артур і Джордж» в 2005 р.), проте вперше письменник удостоївся високої нагороди.
Заснована в 1968 р. Букерівська премія щорічно вручається за кращий прозовий твір англійською мовою, написаний громадянином Великобританії, Ірландії, Зімбабве або однієї з країн британської Співдружності. Крім слави і визнання, переможець стає володарем грошового призу в розмірі 50 тис. фунтів стерлінгів. Крім цього, переможець, як і всі фіналісти, отримує чек на 2,5 тис. фунтів стерлінгів і контракт на дизайнерське оформлення нової книги.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ