Хамство на дорогах – ознака великої любові

Чоловіки, які асоціюють себе зі своєю машиною, поводяться на дорозі більш агресивно. Таку заяву зробила автор наукового дослідження Аялла Рувіо зі Школи економіки у Філадельфії. Її дослідження, опубліковане в американському журналі Journal of Psychology & Marketing, найбільш повно описує, як особистість, ставлення та цінності впливають на манеру водіння.

Відомо, що чоловіки поводяться на дорогах агресивніше жінок. Згідно з опитуваннями, тільки 57% чоловіків заявили, що намагаються водити обережно, серед жінок таке ставлення відзначено у 75% респондентів, а на обгін вирішуються лише 15% жінок і кожен четвертий чоловік, що складає 22,9%. До того ж чоловіки часто вважають машину «продовженням себе самого», що неодноразово ставало приводом для іронії в суспільстві і породило навіть культурний образ чоловіка, який більше доглядає за машиною, ніж за дружиною.

Рувіо провела два дослідження, в ході яких було опитано 134 і 289 чоловіків і жінок у віці 23 років. У результаті був зроблений ряд висновків. Наприклад, ті, хто сприймають автомобіль як прояв власної особистості, ведуть себе на дорозі агресивніше і частіше порушують закон. Люди, схильні до нав’язливими ідеями, теж проявляють агресію і не думають про наслідки, які це може спричинити. Підвищене почуття володіння машиною, меркантильність, пов’язано з недружнім поведінкою.

Молоді люди часто хочуть довести оточуючим, наскільки добре вони водять. Або ж вони дуже упевнені в собі, що пов’язано з віком. У таких випадках доказом своєї переваги багато хто вважає навички водіння. Але така поведінка на трасі може бути викликане і пригніченим емоційним станом. «Чоловіки часто сприймають машину і дорожнє простір як свою територію, відповідно вони намагаються охороняти її і захищати від чужинців. І вони дають це всім зрозуміти, приймаючи агресивну модель поведінки, вони лихачать та порушують правила», – пояснює Рувіо.

Статистичні дані говорять, що в Америці кожні десять хвилин гине людина. У Росії – кожні сім хвилин. За 2011 р. на дорогах Росії відбулося 79623 ДТП, 10 166 людей загинуло. В Україні гине кожні пів години людина на дорозі.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ