Чим Каддафі запам’ятається світу

У четвер, 20 жовтня, був убитий колишній лідер Лівії полковник Муаммар Каддафі. Пропонуємо вашій увазі п’ять фактів, завдяки яким він запам’ятався світові.

Факт перший: без дати народження

Незважаючи на те, що главу Лівії Муаммара Каддафі називали кривавим диктатором і «скаженим псом» Близького Сходу, сам він вважав за краще називати себе «одиноким бедуїном» і братом лівійців. Як доказ особливої ​​близькості до простих людей він підкреслював той факт, що у нього немає навіть свідоцтва про народження. Тому точно невідомо, коли він народився: за одними даними – в 1940, за іншими – в 1942 році.

Це непорозуміння, втім, не завадило молодому Каддафі в 1969 році здійснити військовий переворот, поваливши тодішнього лівійського короля Ідріса. Муаммар Каддафі проголосив Лівію республікою, і, після того, як побув прем’єром, верховним головнокомандуючим і міністром оборони, відмовився від всіх постів і оголосив себе лідером Лівійської Джамахірії. Що перекладається як «держава народних мас».

Факт другий: концепція озброєного народу

Муаммар Каддафі підкреслював, що не збирається рятуватися від власного народу армією і поліцією. Замість цього він планував озброїти «лівійські маси». Якщо до моменту його приходу до влади чисельний склад Збройних сил Лівії дорівнював 8,5 тисяч осіб, то через півроку їх стало 76 000. У 1979 році він почав масштабну програму заміни традиційної армії «озброєним народом», який, на думку лівійського диктатора, міг відбити будь-яку зовнішню агресію. Протягом десяти років воєнізувати цілі міста і вузи, на військову службу приймалися жінки, створювалися загони народного ополчення. І вже в 1988 році Каддафі оголосив про «розпуск класичної армії і традиційної поліції» та освіті формувань «збройного народу». Напевно, він тоді й припустити не міг, що цей до зубів озброєний народ скине його самого.

Факт третій: знаменитий намет

Муаммар Каддафі погрожував створити зброю масового знищення, через що довгі роки знаходився у світовій ізоляції. Але після того, як в 2003 році Лівія відмовилася від розробки ядерної та біологічної зброї, його почали запрошувати лідери інших країн. Але куди б він не їздив – в Америку чи Європу, він всюди возив з собою незмінний бедуїнський намет, де і жив, відмовляючись від найфешенебельніших готельних номерів. У цьому наметі свого часу Муаммар Каддафі приймав і українських політиків – Віктора Ющенка і Юлію Тимошенко. До речі, крім намету разом з лівійським лідером по всьому світу подорожували верблюди. Справа в тому, що диктатор любив поласувати верблюжим молоком.

24 серпня, в розпал військових подій в Лівії, повстанці спалили знаменитий намет Каддафі, а зброя та особисті речі поваленого лідера розібрали на сувеніри.

Факт четвертий: пристрасть до нарядів і жінкам

Муаммар Каддафі, незважаючи на те, що був одним з найжорстокіших світових лідерів, був великим модником. Він любив вишукані вбрання і часто їх міняв. Перевагу віддавав Каддафі національним шати, і, особливо, військовим мундирів. Одяг для нього шив відомий модельєр Рабія бен Барка.

Також всім відома пристрасть лівійського диктатора до жінок. На відміну від багатьох інших керівників держав, штат його охоронців складався переважно з жінок. Якщо вірити ЗМІ, у нього було незліченну кількість романів, у тому числі, з українкою.

До речі, сам Каддафі наполегливо заперечував свої адюльтери, стверджуючи, що зберігає вірність дружині, з якою виховував шістьох синів і дочку.

Факт п’ятий: незліченні скарби

Оскільки основною статтею доходу Лівії є нафта, логічно, що лідер країни був небідною людиною. Однак справжні розміри стану Муаммара Каддафі та його сім’ї стали відомі після того, як банки в різних країнах світу почали заморожувати його активи. Наприклад, тільки в США було заарештовано інвестицій на суму $ 30 млрд. Канада заморозила $ 2,4 млрд., Австрія – $ 1,7 млрд., Великобританія – мільярд. При цьому фінансові аналітики стверджували, що ці активи – лише вершина айсберга, і великий їхній портфель знаходиться в Західній Європі. Серед активів Каддафі називають і розкішний особняк у Лондоні за $ 15 млн. Який йому вже ніколи не знадобиться …

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ