До Одеси привезли кров Іоанна Павла II

Тисячі віруючих римо-католицького і греко-католицького обряду в нинішню неділю з’їхалися до Одеси. З раннього ранку вони збираються біля входу головного католицького храму Півдня Україна – собору Успіння Пресвятої Богородиці. Саме сюди прямим рейсом з Ватикану доставили частинку мощей Блаженного Папи Івана Павла II.

- У нас сьогодні особливий день, – каже настоятель Одеського кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці отець Віктор. – Рівно двадцять років тому, наш собор був повернутий віруючим. До цього, тут майже 43 роки розташовувався спортивний зал. На честь цієї знаменної для всіх нас дати в кафедральний собор була внесена частка мощей Блаженного понтифіка. Зазвичай подібні реліквії привозять до міста на кілька тижнів, щоб люди встигли поклонитися їм, але в цей раз кров Іоанна Павла II буде зберігатися в Одесі постійно і кожен зможе помолитися перед ними в будь-який час.

Мощі Папи Римського були отримані єпископом Броніславом Бернацьким від колишнього особистого секретаря Іоана Павла II, нинішнього архієпископа Кракова, кардинала Станіслава Дзівіша. Реліквія, в якому зберігається частка просочена кров’ю Блаженного частка тканини – справжній витвір мистецтва. Він являє собою терновий вінець – символ страждань Христа, всередині вінця і поміщені мощі. Вінчає реліквіарій розп’яття, колись знаходилося на пастирському палиці первосвященика.

Зберігатися реліквія буде в правій частині собору, неподалік від місця упокоєння Одеського міського голови Олександра Ланжерона. Там для неї був споруджений спеціальний вівтар.

- Вівтар складається з трьох частин, – продовжує отець Віктор. – У центральній буде зберігається реліквіарій з мощами. За ним – встановлена ​​плита з рожевого індійського черепашнику. На ній викарбувані храми, особливо значущі для Папи: краківський Марьяцкий собор, храм Богоматері у Фатімі і собор святого Петра в Римі. На лівій частині вівтаря представлений сам Іоанн Павло II.

Урочисту церемонію внесення до храму мощей очолив очолив предстоятель Римо-Католицької церкви Україну архієпископ Мечислав Мокшицький. У месі ж брав участь всі священнослужителі Одесько-Сімферопольської єпархії РКЦ та УГКЦ.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ