ПНС оголосив Лівію звільненій від режиму Каддафі

«Ми заявляємо всьому світові, що ми звільнили нашу улюблену країну», – сказав він, виступаючи на урочистій церемонії в Бенгазі – головному оплоті сил опозиції під час конфлікту.

Раніше в неділю глава виконкому Перехідного національної ради Махмуд Джибріль заявив, що переговори про створення тимчасового уряду Лівії можуть завершитися протягом місяця.

Полковник Муаммар Каддафі правив країною 42 роки. Його режим був повалений в результаті громадянської війни, яка почалася в лютому. У березні ООН санкціонувала втручання в конфлікт міжнародних сил, які згідно з резолюцією 1973 Ради безпеки організації повинні були забезпечити над країною безпілотний простір. Проте фактично коаліція під командуванням НАТО встала на сторону сформованого в лютому в Бенгазі опозиційної Перехідної національної ради. Пізніше легітимність режиму ПНС визнали багато країн світу.

20 жовтня впав останній оплот сил Каддафі, його рідний Сирт. Сам він був убитий бійцями повстанців. Автоколону з автомобілем поваленого правителя Лівії атакувала бойова авіація НАТО, в результаті Каддафі отримав поранення. Прихильники вкрили його у водостічній трубі поблизу Сирта, де той і був знайдений бійцями повстанців, які розправилися з колишнім лідером Джамахірії.

У неділю вижив син Кадафі Сейф аль-Іслам заявив, що продовжить опір і буде мстити за батька.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ