Генсек ООН знову закликав усі країни відмовитися від смертної кари

10 жовтня – Всесвітній день проти смертної кари, нагадує Центр новин ООН.

У відеозверненні з цього приводу Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун знову закликав всі держави скасувати смертну кару або ввести мораторій на виконання смертних вироків.
Пан Гі Мун зазначив, що після того, як сім років тому Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію із закликом розширити практику введення мораторію на смертну кару, багато держав визнали, що такий вид покарання підриває людську гідність і не призводить до зниження рівня злочинності.

Глава ООН нагадав про фундаментальне право людини на життя і підкреслив, що будь-які помилки або недоліки системи правосуддя в умовах застосування смертної кари мають незворотний і непоправної характер.

Генеральний секретар заявив, що смертної кари не повинно бути місця в XXI столітті. Він пообіцяв, що ООН буде домагатися відмови від такого виду кримінального покарання всюди в світі.
 
«Ми повинні активно наполягати на тому, що смертна кара є невиправданою мірою і, що вона несумісна з основними правами людини», – сказав Пан Гі Мун.

На сьогоднішній день серед держав як і раніше немає консенсусу щодо цієї міри покарання. Міжнародне право не забороняє застосування смертної кари за найбільш тяжкі злочини.
 
Однак Другий Факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права пропонує всім державам ввести заборону на такий вид кримінального покарання.

Генеральний секретар ООН закликав усі держави, які ще не ратифікували Факультативний протокол, зробити це якомога швидше. Він нагадав, що цього року відзначається 25-я річниця з дня його прийняття Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1989 року.

Раніше генсек ООН вже закликав скасувати смертну кару.

Нагадаємо, в невизнаній ДНР ввели смертну кару.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ