Нобелівську премію миру отримали борці за права дітей

Лауреатамм Нобелівської премії світу 2014 року стали пакистанська правозахисниця Малала Юсуфзаі і індійський борець за права дітей Кайлаш Сатьярті.
 
Як наголошується на сайті Нобелівського комітету, премію вручили «за їх боротьбу проти гноблення дітей та молоді та за обесепечніе права дітей на освіту».
 
«У бідних країнах світу, 60% населення молодше 25 років. Соответсвенно, повага прав дітей і молодих людей є передумовою для мирного глобального розвитку. В зонах конфлікту, зокрема, порушення прав дітей веде до продовження насильства з покоління в покоління», – йдеться в повідомленні.
 
17-річна Малала Юсафзай з Пакистану відома тим, що в 2009 році в Долині Сват, де контрольовані талібами місцева влада заборонила дівчаткам відвідувати школу, 11-річна Юсуфзаі зважилася відстоювати своє право на отримання освіти – вона стала під псевдонімом вести блог, присвячений боротьбі за свої права і що швидко став дуже популярним. В жовтні 2012 року озброєні таліби вчинили на неї замах. Зараз Малала Юсуфзаі є символом боротьби за права жінок не тільки в Пакистані, а й по всьому світу.
 
За останні роки Малала Юсафзай отримала ряд престижних нагород в сфері захисту прав людини. Зокрема, в 2013-му вона стала лауреатом премії імені Андрія Сахарова, яку вручають за захист прав людини і свободи слова.
 
«Виявляючи велику особисту мужність, Кайлаш Сатьярті, підтримуючи традиції Ганді, очолював різні форми протестів і демонстрацій, виключно мирних, борючись з жорстокого експлуатацією дітей заради фінансової вигоди. Він також вніс вклад у розвиток найважливіших міжнародних конвенцій з прав дітей», – йдеться в повідомленні комітету.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ