Україна не допустить проведення «виборів» ДНР і ЛНР, – Клімкін

Україна не допустить проведення нелегітимних виборів, запланованих самопроголошеними «республіками» на підконтрольній сепаратистам території Донбасу. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в п’ятницю, 10 жовтня, на спільній з міністром закордонних справ Німеччини прес-конференції в Берліні.

«Визначальним є той факт, що Донецьк і Луганськ увійдуть в загальноукраїнський політичний процес. Це можна зробити, в тому числі, шляхом проведення місцевих виборів. Такі вибори визначать абсолютно з правової точки зору тих представників Донецька і Луганська, які будуть здатні взяти на себе відповідальність за ситуацію, будуть справжніми представниками людей, які живуть на Донбасі, які зможуть повести цей регіон вперед у складі єдиної демократичної та європейської України «, – зазначив Клімкін.

Він підкреслив, що українська влада «зробить все, щоб не допустити так званих виборів на початку листопада, де мають намір вибирати так званих президентів чи органи влади».

«Все, що робиться, повинно робитися для того, щоб на Донбас прийшов мир, для того, щоб повністю імплементувати і виконати всі 12 пунктів у рамках домовленостей (мінського меморандуму – ред.)», – Додав Клімкін.

Як повідомляв Кореспондент.net, раніше Донецька і Луганська самопроголошені республіки оголосили про проведення 2 листопада «виборів голів та депутатів парламентів».

Для участі у виборах на посаду так званого «​​глави ДНР» вже зареєструвалися три кандидати: лідер сепаратистів Олександр Захарченко, так званий «міністр агропромислової політики ДНР» Олексій Красильников і «депутат Верховної Ради ДНР» Юрій Сивоконенко.

Красильников – уродженець Донецька. Він вже встиг заявити, що його балотування не означає, що він виступає проти Захарченко.

Сивоконенко – ветеран спецназу, раніше він обіймав пост директора донецької дитячо-юнацької спортивної школи «Динамо».

Відповідно до закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, прийнятому Верховною Радою, місцеві вибори в цих районах призначені на 7 грудня 2014 року.

Однак сепаратисти не мають наміру проводити українські вибори на підконтрольних їм територіях.

В теж час президент Петро Порошенко запевнив, що зробить все можливе, щоб вибори за українським законодавством на території Донбасу відбулися. Без них, за його словами, подальший мирний процес в Донецькій і Луганській областях неможливий.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ