Україні не вистачає 1,5 мільярда гривень на закупівлю вугілля

Україна додатково необхідно близько 1,5 мільярдів гривень для оплати вугілля підприємствам теплогенерації. Таку оцінку Міністерства енергетики та вугільної промисловості озвучив глава відомства Юрій Продан на брифінгу в четвер, 9 жовтня.

«Необхідний фінансовий ресурс для закупівлі вугілля для теплогенерації – до кінця року – 1,5 млрд грн. Ми сподіваємося, що найближчим часом буде прийнято рішення (про виділення коштів – ред.), І ми чекаємо цього рішення», – зазначив міністр. Він також підкреслив, що Україна вже почала спрацьовувати дефіцитне вугілля. «Поки це незначні обсяги, але тенденція неприємна», – сказав Продан.

За даними міністра, станом на початок жовтня приватні компанії імпортували з Росії 300-400 тисяч тонн вугілля. «Думаю, десь тисяч 300-400 зайшло», – відповів Продан на запитання журналіста, який обсяг вугілля завезли в Україну приватні компанії з Росії. Продан також нагадав, що до листопада в Україні має надійти 250 тисяч тонн вугілля з Південноафриканської республіки.

Одночасно міністр повідомив, що 83 з 155 вугільних шахт знаходяться на підконтрольних самопроголошеним «Донецької» і «Луганської народним республікам» територіях.

Відзначимо, Україна вперше за тривалий період приступає до імпорту енергетичного вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована велика частина діючих шахт. Близько 47% електроенергії, вироблюваної в Україні, генерують АЕС, решта – виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і «зелена» енергетика. Нестача газу і зупинка 80% шахт привели до дефіциту енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

 
Статья прочитана раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Останні Твіти

Loading

Архіви

Наші партнери

Читати нас

Звязок з нами

Наші контакти

Тел.      

Skype  

ICQ